ISO 14001
ISO 9001
EN 1090-1
EN ISO 3834-3
Certyfikat: Polska Izba
Konstrukcji Stalowych

Kontenery

Kontenery

Kontener 40’OT

Kontenery open top są specjalnymi kontenerami, które posiadają otwierany dach, umożliwiający załadunek i rozładunek towarów, które ze względu na swój kształt lub gabaryty są niemożliwe do załadowania przez standardowe drzwi kontenera. Otwierany dach zazwyczaj jest pokryty plandeką, która może być zdjęta, aby umożliwić załadunek towarów od góry. Kontenery open top posiadają ruchome szyny wspornikowe w górnej części, które można zdjąć podczas załadunku i rozładunku ciężkich ładunków.

Kontenery open top są dostępne w standardowym rozmiarze 40-stopowym. Ich maksymalna waga wynosi 32 500 kg.

W przeciwieństwie do standardowych kontenerów typu dry van, gdzie załadunek odbywa się przez drzwi na końcu, kontenery open top umożliwiają łatwiejszy załadunek i rozładunek towarów od góry. Są one jednak bardziej narażone na wpływ warunków atmosferycznych i wymagają specjalistycznego sprzętu do podnoszenia i transportu.

Podsumowując, konstrukcja kontenera open top umożliwia łatwiejszy i szybszy załadunek i rozładunek ładunków o nietypowych gabarytach, które nie mieszczą się w standardowych kontenerach typu dry van. Dzięki możliwości załadunku od góry, kontenery open top są idealne do transportu ładunków o dużych wymiarach lub nietypowych kształtach.

Wymiary w mm
Długość
Szerokość
Wysokość
Wewnętrzne
1198
2330
2655
Zewnętrzne
12192
2438
2896
Wrota
Szerokość
Wysokość
2286
2269

Dodatkowe opcje:

  • Kieszenie do wideł widlaka
  • Dodatkowe wrota lub drzwi
  • Osłona zabezpieczająca kłódkę „lock box”
  • Kolor wg RAL