ISO 14001
ISO 9001
EN 1090-1
EN ISO 3834-3
Certyfikat: Polska Izba
Konstrukcji Stalowych

Kontenery

Kontenery

Kontener 40′ Hard Top

Kontener morski 20′ Hard Top to rodzaj kontenera otwartego wyposażonego w  stalowy, zdejmowalnym dachem, który po zamknięciu zapewnia pełną ochronę ładunku przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami w trakcie transportu, tak jak w przypadku kontenerów typu dry van.  Oto opis jego budowy:

  1. Rama kontenera:

Ramy kontenerów morskich 20′ Hard Top są konstrukcjami wzmocnionymi. Brak stałego dachu powoduje zmniejszenie sztywności wzdłużnej i poprzecznej kontenera, której brak jest kompensowany poprzez zastosowanie w jego konstrukcji profili o większych przekrojach poprzecznych. Ponadto w górnej części ramy kontenerów znajdują się specjalne uchwyty i zamki umożliwiające szczelne zamocowanie dachu do kontenera. Zdjęty dach może być przechowywany we wnętrzu kontenera w pozycji poziomej, wzdłuż długiego boku kontenera.    Dach kontenera typu Hard Top, dzięki posiadanym uchwytom, może być łatwo podnoszony przez żurawie podczas załadunku i rozładunku.

  1. Ściany kontenera:

Ściany boczne kontenera 20′ Hard Top są zazwyczaj wykonane z aluminium lub stali i są zdejmowane w celu umożliwienia łatwego załadunku i rozładunku. Dzięki temu można załadować towar z góry, a także od strony bocznej, co ułatwia załadunek ciężkich przedmiotów.

Zalety kontenerów Hard Top w porównaniu do kontenerów typu Open Top to między innymi:

  1. Ochrona ładunku: Kontenery Hard Top posiadają solidną konstrukcję dachu, co zapewnia ochronę ładunku przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg czy silne wiatry.
  2. Bezpieczeństwo: Kontenery Hard Top są bezpieczniejsze w transporcie, ponieważ dach kontenera jest solidniejszy i lepiej chroni przed przypadkowym zniszczeniem lub uszkodzeniem ładunku.

Podsumowując, kontenery Hard Top są dobrym wyborem, gdy wymagana jest ochrona ładunku przed warunkami atmosferycznymi i wysoki poziom bezpieczeństwa w transporcie. Jednakże, kontenery Open Top są bardziej praktyczne, gdy potrzebna jest łatwiejsza i szybsza możliwość odgórnego dostępu do kontenera, a tym samym szybsza możliwość załadunku i rozładunku towarów o dużych gabarytach lub wadze.

Wymiary w mm
Długość
Szerokość
Wysokość
Wewnętrzne
Zewnętrzne
Wrota
Szerokość
Wysokość