ISO 14001
ISO 9001
EN 1090-1
EN ISO 3834-3
Certyfikat: Polska Izba
Konstrukcji Stalowych

Kontenery

Kontenery

Kontener 20’OT

Kontenery open top posiadają otwierany dach, który umożliwia odgórny załadunek i rozładunek towarów, które są ze względu na ich kształt lub gabary zbyt wysokie lub niemożliwe do załadowania poprzez wrota do wnętrza standardowego kontenera dry van. Otwierany dach jest zazwyczaj pokryty plandeką (opończą), która może być zdejmowana, aby umożliwić załadunek towarów z góry. Kontenery open top  mają w części górnej ruchome szyny wspornikowe opończy, które są zdejmowane podczas załadunku i rozładunku ładunków ciężkich.

Kontenery open top są dostępne w standardowych rozmiarach 20-stopowych. Ich waga maksymalna to 30 480 kg (20-stopowy).

W przypadku kontenera dry van załadunek odbywa się przez drzwi na końcu, co może ograniczać załadunek towarów o większych wymiarach. Kontenery open top pozwalają na łatwiejszy załadunek i rozładunek towarów z góry, ale są bardziej narażone na wpływ warunków atmosferycznych i wymagają specjalistycznych urządzeń do podnoszenia i transportu.

Podsumowując, konstrukcja kontenera open top umożliwia łatwiejszy i szybszy załadunek i rozładunek ładunków nie dostosowanych gabarytowo do kontenerów typu dry van. Dzięki możliwości odgórnego załadunku kontenery open top są idealne dla ładunków o dużych wymiarach lub kształtach.

Wymiary w mm
Długość
Szerokość
Wysokość
Wewnętrzne
5867
2330
2350
Zewnętrzne
6058
2438
2591
Wrota
Szerokość
Wysokość
2286
2261
Waga / tara
2250

Dodatkowe opcje:

  • Kieszenie do wideł widlaka
  • Dodatkowe wrota lub drzwi
  • Osłona zabezpieczająca kłódkę „lock box”
  • Kolor wg RAL