Kontener 20′ OPEN TOP

Opis

Kontenery OPEN TOP przeznaczone są głównie do przewozu ładunków, których wymiary uniemożliwiają załadunek przez wrota kontenera, przekraczających wysokość kontenera standardowego, ładowanych ze względu na uwarunkowania konstrukcyjne od góry (np. dźwigiem).

Możliwość załadunku z wykorzystaniem całego otworu dachu i drzwi.

Kontenery wyposażone są w uchwyty do mocowania ładunku umiejscowione w ramie podłogi i ścian bocznych. Maksymalne obciążenie pojedynczego uchwytu – 1000 kg.

Dach kontenera stanowi wodoszczelna plandeka wyposażona w linkę z zamknięciem celnym.

Otwór drzwiowy w kontenerach open top posiada demontowaną lub uchylną górną belkę w celu ułatwienia załadunku. Występują także kontenery ze stałą, niedemontowalną belką górną.

Kontenery open top coraz częściej wykorzystywane są do transportu towarów sypkich. Ładunek zasypuje się z góry, a do wyładunku używa się naczep kontenerowych wywrotek.

Kontenery hard top posiadają dach stalowy o ciężarze ok. 300 kg, który można na czas transportu ładunków przewyższających wysokość kontenera, umieścić pionowo we wnętrzu kontenera.

Kontenery HC (HIGH CUBE) są ok. 30 cm wyższe od kontenera standardowego i przeznaczone są do transportu ładunków ponad gabarytowych.

Kontenery OPEN TOP i HARD TOP są kontenerami specjalistycznymi dostępnymi na zamówienie. Po więcej informacji dotyczących tego typu kontenerów, prosimy o kontakt z doradcami techniczno-handlowymi.

Wymiary w mm Zewnętrzne Wewnętrzne
Długość 6058 5867
Szerokość 2438 2330
Wysokość 2591 2350
Wrota Szerokość 2286
Wysokość 2261
Waga kontenera 2250 kg

Uwaga: Długość, wysokość i szerokość kontenera w zależności od typu kontenera i serii mogą się różnić od podanych w tabeli danych w zakresie +/‐ 10 mm.

Opcje

  • Kieszenie do wideł widlaka
  • Dodatkowe wrota lub drzwi
  • Osłona zabezpieczająca kłódkę „lock box”
  • Kolor wg RAL

Specyfikacja techniczna kontenera 20′ OPEN TOP